eSlužby A - Z Mapa stránky Kontakt

Aktuality - Mesto Michalovce

Svetový pohár v kickboxe

V talianskom Lido di Jesolo sa 20. – 24. marca uskutočnil Svetový pohár v kickboxe. Zúčastnilo sa ho 2 392 štartujúcich z 286 tímov, zo 43 štátov a štyroch kontinentov. Nechýbala ani slovenská reprezentácia a v nej štyria pretekári Športového Kickbox klubu Michalovce (Jakub Kaločay, Emma Sabadošová, Dávid Stanko, Peter Tokár). Nevrátili sa naprázdno. Prvé želiezko v ohni bola Emma v low kicku senioriek – 56 kg. Získala bronzovú medailu, keď v boji o finále len o bod prehrala s reprezentantkou Izraela. Druhý bol Jakub, ktorý nastupoval v silnej konkurencii v kicklighte – 63 kg juniorov. Postupne zvládol všetky svoje zápasy v tejto disciplíne a získal svoje prvé zlato na svetovom pohári. Premiéru na tomto podujatí mali Dávid a Peter. Predviedli kvalitné výkony, no súperi boli nad ich sily. Odnášajú si však cenné skúsenosti. Medailistom gratulujeme, ďakujeme za vzornú reprezentáciu Slovenska, mesta aj Kickbox klubu Michalovce. Ľuboš Takáč

Zverejnené: 22.04.2024
Aktualizované: 22.04.2024